5. rocznica śmierci Krzysztofa Kozłowskiego

26 marca minęło 5 lat od śmierci Krzysztofa Kozłowskiego. Z tej okazji nasza Fundacja wraz z Klubami „Tygodnika Powszechnego” zorganizowała spotkanie, w którym gośćmi specjalnymi byli Andrzej Brzeziecki (prowadzący), Michał Komar, Maciej Kozłowski i Andrzej Romanowski. Zebraliśmy się 8 kwietnia o godz. 17 w gościnnych murach Centrum Kultury Żydowskiej, by nie tylko wspominać Krzysztofa, lecz również rozmawiać o jego wizji Polski, o postawie, którą reprezentował i ideałach, które mu przyświecały.

Po spotkaniu o. Wiesław Dawidowski odprawił mszę św. w intencji Krzysztofa.

Zapis debaty:

Ponadto Kluby „Tygodnika Powszechnego” przygotowały na swoim portalu szereg artykułów (w tym niepublikowany dotąd wywiad z Krzysztofem Kozłowskim). Wszystkie treści dostępne są na specjalnie przygotowanej na tę okazję podstronie 5 lat bez Krzysztofa Kozłowskiego.

Zorganizowaliśmy też inicjatywę „Lekcji obywatelskich”. Pierwsza z nich odbyła się już w Krakowie, kolejne odbędą się w Poznaniu oraz prawdopodobnie Warszawie i Szczecinie. Są to lekcje pilotażowe, planujemy jednak na szerszą skalę organizację kolejnych w przyszłym roku szkolnym.