Świat Turowicza: EUROPA

O drogach do Europy i europejczyku w kryzysie wartości będziemy między innymi rozmawiać podczas tegorocznego Świata Turowicza. Spotykamy się w Krakowie i Goszycach 14 i 15 czerwca, w roku 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gościem honorowym będzie Marian Turski.
W piątek, 14 czerwca zapraszamy na godz. 19 do Muzeum Manggha w Krakowie, gdzie wręczymy Marianowi Turskiemu Obywatelstwo Świata Turowicza. Laudację wygłosi Adam Szostkiewicz.
Zaś w sobotę, 15 czerwca zapraszamy do Goszyc na godz. 11.
W programie:
„Drogi (do) Europy. Wtedy i dziś”. Debata z udziałem Bożeny Gierat-Bieroń, Róży Thun, Jana Tombińskiego oraz Adama Szostkiewicza (moderator)
„Europejczyk w kryzysie wartości”. Debata z udziałem Katarzyny Kasi, Mariana Turskiego, Piotra Cywińskiego, Mateusza Janickiego oraz Jarosława Borowca (moderator)
Punktem wyjścia do rozmowy o „Europie Turowicza” jest tekst Jerzego Turowicza “Drogi do Europy”, opublikowany w 1945 roku, w 3 numerze Tygodnika Powszechnego.
Ponadto:
– Koncert gitarzysty Dmytro Holovenko
– Czytanie poezji
– Sadzenie drzew
– Kawa, herbata, posiłek
LINK do zapisów: ZAPISY ZAMKNIĘTE!
Autobus dla Gości będzie podstawiony o godz.10.30 przy ulicy Pawiej na wysokości Hotelu MERKURY, powrót z Goszyc o 17:30. UWAGA! WSZYSTKIE MIEJSCA W AUTOBUSIE SĄ JUŻ ZAREZERWOWANE.
Współrzędne GPS: 50.175128 20.134647
adres: ul. Zofii Zawiszanki 20, 32-010 Goszyce
Organizator: Fundacja Jerzego Turowicza
Współorganizatorzy: Kluby „Tygodnika Powszechnego”, NCK, MKiDN Firma „Open Horizon”, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha.
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Radio Kraków, Tygodnik Powszechny
Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury