Już jest! Nowy portal o Jerzym Turowiczu

Dzień wręczenia Nagrody Jerzego Turowicza to także moment, w którym oficjalnie inaugurujemy nową odsłonę portalu o Jerzym Turowiczu. Naszą ambicją było stworzenie portalu, na którym zbierzemy możliwie dużo informacji o życiu, pracy i twórczości Redaktora, bez wątpienia jednej z najważniejszych postaci polskiej kultury i Kościoła XX wieku.

Przedstawiamy więc Państwu portal, na którym znajdziecie krótką biografię Jerzego Turowicza wraz ze wspomnieniami znajomych, sylwetki jego najbliższych, ale też nieco dalszych współpracowników w zakładce Ludzie Turowicza, Bibliotekę Turowicza, w której znajdziecie książki Turowicza i o Turowiczu, a także docelowo zbiór artykułów wieloletniego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. Będziemy także publikować na portalu informacje o wydarzeniach organizowanych przez naszą Fundację, Kluby „Tygodnika Powszechnego” i inne, bliskie nam instytucje. Nie zabraknie też aktualności dotyczących Nagrody Jerzego Turowicza, Świata Turowicza oraz innych wydarzeniach organizowanych przez naszą Fundację.

Niebawem powstanie także angielska wersja językowa strony, stopniowo będziemy też poszerzać bazę Ludzi Turowicza oraz artykułów.

Portal nie powstałby bez wsparcia prof. Jerzego Hausnera i Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, która stała się mecenasem projektu.

Dziękujemy także za udostępnienie zdjęć Annie Kozłowskiej, Adamowi Walanusowi, Danucie Węgiel i Fundacji Zofii Rydet.

Dziękujemy Annie Matei za przygotowanie wspomnień o Jerzym Turowiczu.