Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wręczenie Nagrody im. ks. Musiała

1 marca 2019

1 marca Abp Henryk Muszyński i Adam Bartosz odbiorą Nagrodę im. Księdza Stanisława Musiała.

Abp Henryk Muszyński, Prymas Senior, emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, przez wiele lat zajmował się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim. W Konferencji Episkopatu Polski przecierał szlaki, kierując pracami najpierw Podkomisji a następnie Komisji ds. Dialogu z Judaizmem.

Adam Bartosz jest współzałożycielem i prezesem Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, był zajmował się upowszechnianiem wiedzy o historii galicyjskich Żydów.

Nagrodę ustanowił Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”. Jej fundatorami są Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie. Wyboru laureatów dokonuje Kapituła, której przewodniczy Rektor UJ.

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się w piątek 1 marca w Urzędzie Miasta Krakowa. Dzień wcześniej, w czwartek 28 lutego o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Barbary przy Małym Rynku 8 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Musiała.

Ks. Stanisław Musiał był propagatorem dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Od 1981 r. był redaktorem „Tygodnika Powszechnego”.

źródło: Tygodnik Pyowszechny, Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”

Szczegóły

Data:
1 marca 2019
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Urząd Miasta Krakowa