Zmarła Halina Bortnowska. Pogrzeb w środę

19 czerwca 2024 roku, w wieku 92 lat zmarła śp. Halina Bortnowska-Dąbrowska, filozofka, teolożka, publicystka, współzałożycielka ruchu hospicyjnego w Polsce, działaczka „Solidarności”, uczestniczka ruchu ekumenicznego, członkini Komitetu Helsińskiego i współzałożycielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Wieloletnia sekretarz redakcji miesięcznika „Znak”, przez lata członkini Zespołu Redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego”.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w środę, 26 czerwca 2024 r.  o godz. 10.30 w Kościele Św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 w Warszawie (Służew), po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym.

Dzień później, a więc w czwartek, 27 czerwca w Krakowie o godz. 19 odprawiona zostanie msza św. w intencji śp. Haliny. Zapraszamy do Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia przy Kościele Augustianów (pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej) na Kazimierzu (na krużgankach, wejście od ul. Augustiańskiej). Nabożeństwo to będzie miało charakter krakowskiego pożegnania Pani Haliny.